Main menu

Позовна заява про стягнення аліментів в твердій грошовій сумі

Приморський районний суд м. Одеси,

65001, м. Одеса, вул.Балківська, 33.Позивач: Струтенко Тетяна Андріївна,

65001, м. Одеса, вул. Говорова, буд. 43, кв. 20.

Тел: 063-00-00-002Відповідач: Ворошилов Віктор Михайлович

65002, м. Одеса, проспект Тараса Шевченко, буд. 2-Б, кв. 101.

Тел: 067-00-00-001

Позовна заява

про стягнення аліментів в твердій грошовій сумі

25.06.2007 року між мною, Струтенко Тетяною Андріївною, (надалі – Позивач), та Ворошиловим Віктором Михайловичем, (надалі – Відповідач), було укладено шлюб, про що відділом реєстрації актів громадського стану Приморського районного управління юстиції у м. Одесі видано свідоцтво про одруження ЖД 546856 та цього ж числа зроблено запис в книзі реєстрації актів про одруження за № 876.

12.03.2009 року від шлюбу із відповідачем у нас народилася дочка – Ворошилова Олена Вікторовна, про що 12.04.2009 року відділом реєстрації актів цивільного стану Приморського районного управління юстиції у м. Одесі видано свідоцтво про народження ЖД 87516.

Згідно довідки КП «Управління житлового господарства» Приморського району міста Одеса (житлово-експлуатаційна дільниця № 1) від 23.06.2014 року № 27 наша із відповідачем малолітня дочка проживає разом зі мною у м. Одесі по вул. Говорова, буд. 43, кв. 20.

Починаючи з 2010 року Відповідач не проживає разом зі мною за вищевказаною адресою, в усній розмові повідомив про небажання проживати разом та вести спільне господарство. Сподівалася на примирення з Відповідачем та на його порядність по відношенню до мене та нашої майбутньої дочки. Однак, він зник із мого життя і та не повернувся і після народження дочки. Я перебувала у тяжкому, як фінансовому так і моральному становищу, перебуваю в ньому і до цього часу.

Протягом певного періоду часу я ще працювала, а наказом про надання відпустки ___________________________ (де я зарахована на посаду _________) від ____________ року №__________ мені надано відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з _____________ року до ____________ року.

Я неодноразово телефонувала Відповідачу, повідомляла про свій душевний та тяжкий матеріальний стан, про необхідність сплачувати значні для мене грошові кошти. Проте, Відповідач проявив байдужість до мене та майбутньої дитини, а з часом перестав відповідати та мої телефонні дзвінки, а лише за допомогою смс-повідомлення повідомив, що не має постійної роботи та грошей.

Отже, з 2010 року до дати подання позовної заяви Відповідач ухиляється від участі в утриманні мене, а після народження, і в утриманні своєї малолітньої дочки. Відповідач жодного разу не поцікавився життям та станом здоров’я ані щодо мене, ані щодо своєї малолітньої дочки.

Мені відомо, що близько року назад Відповідача звільнено з офіційного місця роботи за скороченням штату працівників.Про офіційну трудову діяльність Відповідача протягом останнього року мені нічого не відомо.

Відповідно до ч. 1 ст. 155 Сімейного кодексу України здійснення батьками своїх прав та виконання обов'язків мають ґрунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності.

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття .

Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини (ч. 2 ст. 141 СК України).

Відповідно до статті 181 Сімейного кодексу України, за домовленістю між батьками дитини той з батьків хто проживає окремо від дитини може брати участь у її утримані у грошовій і (або) натуральній формі. Однак, Відповідач не надає жодної допомоги на утримання дитини та не приймає участь у її вихованні.

За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі з урахуванням обставин, зазначених у ст. 182 СК України: стану здоров'я і матеріального становища одержувача аліментів і платника аліментів: наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина тощо.

На скільки мені відомо, Відповідач працює, але не офіційно, а тому отримує дохід і може надавати матеріальну допомогу, однак добровільно цього не робить, аліментів Відповідач нікому не платить, стягнень по виконавчим документам з Відповідача не проводиться, інших неповнолітніх дітей, непрацездатних батьків, повнолітніх дочки, сина немає.

Відповідно до ст. 184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу отримує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ч. 1 ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.

Згідно офіційних даних сайту www.ukrstat.gov.ua середня заробітна плата по м. Одеса за період становить 5 220,31 грн. (п’ять тисяч двісті двадцять гривень 31 коп.)

Вважаю, що грошові кошти у розмірі 1 500,00 грн. (одна тисяча п’ятсот гривень 00 коп.), що становить ¼ від 5 220,31 грн (середньої заробітної плати за спірний період), є справедливою сумою для компенсації витрат, які б мав сплачувати на моє утримання Відповідач починаючи з квітня 2014 року.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 84, 180, 184, 191 Сімейного кодексу України,

прошу суд:

1. стягнути з ___________________ на користь _____________________ грошові кошти на утримання в твердій грошовій сумі у розмірі 1500 грн., 00 (одна тисяча п’ятсот гривень 00 коп.) щомісячно, починаючи з ___________року до досягнення ________________повноліття.

2. допустити негайне виконання судового рішення в межах суми платежу за один місяць.

3. під час попереднього судового засідання вирішити питання про виклик в судове засідання свідків:

П.І.П., що мешкає за адресою, засоби зв’язку;

П.І.П., що мешкає за адресою, засоби зв’язку;

4. стягнути з відповідача судовий збір

Додатки:

копія свідоцтва про шлюб;

копія свідоцтва про народження дитини;

копія довідкиКП «Управління житлового господарства» ____________ району міста Києва (житлово-експлуатаційна дільниця №_________) від ________ року № _____

«_____» ___________2014 року _____________/________/